Пленарне засідання у рамках 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку

14 Листопада 2018
Пленарне засідання у рамках 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку
Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Немчинов привітав усіх учасників пленарного засідання, присвяченого питанням управління метаном у видобувних галузях, яке проходило у рамках 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.

У засіданні, окрім іноземних представників, взяли участь керівники і фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, найбільших вугільних компаній і шахт України як державної, так і приватної форми власності, академічних і галузевих інститутів, Державної воєнізовано-рятувальної служби України, компаній і фірм, що працюють у сфері дегазації і утилізації шахтного газу метану, що свідчить про високий ступінь інтересу до даного питання в Україні.

Держсекретар відзначив, що сьогодні від Української сторони в Європейській Економічній комісії Організації Об'єднаних Націй представлено три експерти з шахтного газу метану Герой України Борис Грядущий, Юрій Бобров та представник Міненерговугілля Ігор Ященко.

Максим Немчинов зауважив, що для вугільної промисловості газ метан протягом багатьох років був ворогом, що несе руйнівну небезпеку - вибух газу метану, водночас цей газ може стати другом, який віддає свою енергію не на руйнацію, а на розвиток - для вироблення електроенергії і тепла.

Держсекретар також наголосив, що Україна дотримується екологічних зобов'язань, взятих Україною при підписанні Кіотського протоколу (про зниження викиду парникових газів до рівня 1990 року), який почав діяти з 16 лютого 2005 року, а також Паризької угоди, прийнятої на 21-й конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, і яка вступить в силу з 1 січня 2021 року. Однією з вимог Паризької угоди до країн - підписантів є розробка стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року.

Для виконання комплексу завдань, пов'язаних з дегазацією і утилізацією газу метану, актуальне і важливим є створення Єдиного наукового центру, який зміг би взяти на себе функції з узагальнення та аналізу як кращих світових практик, так і накопиченого в Україні досвіду з дегазації і утилізації газу метану вугільних пластів шахт України, створення каталогів та електронної бази передових практик на окремих шахтах і різних вугільних родовищах, а також наукових розробок і багато іншого. «Першочерговим завданням центру повинна бути координація діяльності у сфері дегазації і утилізації шахтного газу метану», - наголосив Максим Немчинов. Створення центру актуальне і важливе для українських вуглевидобувних підприємств.

Повернення до списку