Creative Chefs Summit 2018. 14 шефів на сцені і 800 в залі

4 Грудня 2018
Creative Chefs Summit 2018. 14 шефів на сцені і 800 в залі
У Києві відбулася головна гастрономічне подія країни - Creative Chefs Summit 2018
1 грудня в КВЦ «Парковий» пройшов третій міжнародний саміт шеф-кухарів Creative Chefs Summit 2018, організатором якого виступає компанія Hoteliero.
В цьому році в саміті взяли участь 800 шефів, кухарів, су-шефів і рестораторів з України, Азербайджану, Словаччини, Австрії, Молдови, Білорусі, Польщі, Італії.
Аудиторія була представлена в наступному процентному співвідношенні:

  • Бренд-шефи, шеф-кухаря - 50%
  • Директора, керуючі, керівники, менеджери - 25%
  • Власники і власники бізнесу - 10%
  • Кухарі - 10%
  • Су-шефи - 5%
На головній сцені з майстер-класами та доповідями виступили 14 шефів, вчених і телеведучих з 8 країн світу: України, Франції, Італії, Іспанії, Індонезії, Великобританії, Данії, США. Модератором саміту вже за традицією виступив 15-й шеф - Сергій Калінін.
Концепція саміту цього року була сфокусована на тему: «Хто такий шеф?», Яку в своїх доповідях і майстер-класах розкривали спікери, грунтуючись на своїй філософії, авторському підході до створення рецептів, техніці, текстурі і подачі страв.
Відкрив саміт за традицією Сава Лібкін (Україна), успішний український ресторатор з 25-річним стажем. У своїй доповіді «Хто такий шеф?» Сава поділився своїм розумінням професії шефа: «Щоб стати видатним шефом, необхідно пройти шлях від ремісника до творця. Геніями народжуються, але геній - це 5% таланту і 95% - праці ».
Другим на саміті виступив відомий телеведучий, археолог їжі, творець самого унікального інгредієнта 21 століття - оцту «Ale-Gar», автор книг, посол кухні Великобританії в світі - Алан Коксон (Великобританія). Тема його доповіді: «Сексологія смаку. Як кухня минулого впливає на кухню майбутнього? »На думку Алана, сексологія смаку є основним маркетинговим і бізнес потенціалом для харчової промисловості, пропонуючи новий інноваційний підхід, що дозволяє більш ефективно використовувати гендерні смаки і різні креативні варіанти.
Хедлайнером саміту і самим неоднозначним спікером в своїх переконаннях став «божевільний професор» - хімік і засновник молекулярної кухні, Ерве Тис (Франція). Його ідея Нота за нотою або Note by Note cuisine передрікає майбутнє молекулярної кухні, не в якості прикраси до страв з органічних продуктів, а в якості основного продукту майбутнього, який зможе побороти голод, тому що не залежить від природних ресурсів та зміни клімату.
Далі аудиторії були представлені індивідуальні і парні майстер-класи українських та іноземних шеф-кухарів.
Перша пара спікерів Патриція Ді Бенедетто (Італія) і Віктор Титов (Україна) представили аудиторії свої ідеї щодо адаптації середземноморської кухні в Україні та використання локальних продуктів.
Друга пара шефів Філіп Інрайтер (Данія) та Ілля Сьомін (Україна) розкрили секрети, як на маленькому просторі ресторану шеф може прийняти велику кількість гостей, якщо в основі менеджменту враховані всі технології видачі страв, а основні інвестиції вкладені в сучасне обладнання.
Третя пара шефів і друзів Рагіль Імам Вібово (Індонезія) і Еко Коеспрананто (Україна) показали незнайому нам кухню Індонезії в оригінальному виконанні, в основі якої лежать найпростіші і зрозумілі нам продукти - боби, спеції, м'ясо та риба.
Четверта пара спікерів Пауло Айраудо (Іспанія) і Юрій Ковриженко (Україна) вирішили заглибитися в авторський почерк шефа, який може стати візитною карткою кожного незалежно від наявності або відсутності зірок. На думку Пауло, не потрібно боятися закривати ресторан, якщо ставитися до нього як до бізнесу. Закриття ресторану звільняє шефа від зобов'язань вкладати гроші вже в «мертву корову» і стимулює працювати над новим проектом. Цією легкості європейців нам треба повчитися.
І ще були проведені майстер-класи від Ігоря Мезенцева (Україна), який підірвав зал своїм доповідям «Про що думають гриби?».
Роберто Рисполи (Франція), який привіз млин зі свого кафе на 14 посадочних місць, де обідає Ален Дюкасс і поділився трьома рецептами на основі пшениці.
І прекрасного шефа, власника ресторанів тайської кухні Pok Pok Енді Рікера (США). Енді познайомив гостей з автентичними тайськими стравами і розкрив секрети їх приготування на прикладі традиційної страви з розсипається рису і Laap meuang.
Хочеться відзначити, що всі шефи в своїх рецептах чергували прості і преміальні продукти, тим самим досягаючи балансу якості, ціни і смаку.
Українським шефам були передані основи з приготування і збірці страв, використання експортних і локальних продуктів, ідеї для розвитку національної кухні і кухні інших країн, а також майбутні тренди.

Повернення до списку